Thorma Filex Marburg černá

zadní

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Rychlé teplo.
    • Prašné.

Topím s nimi na chalupě. Jsem spokojená .Je to takové rychlé teplo.

mám už druhé a jsem spokojena

• , zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

Po 25 letech mi odešla kamna od firmy Filoterm . Walburgy se svými parametry podobala tomuto výrobku a tak jsem si je koupil. Po zkušebním provozu se zdají výborná. Dokáží vytopit chalupu o třech místnostech a příslušenství.

Druh vytápění
černá
Vývod kouřovodu
zadní

Kamna Filex Marburg černá Thorma
Kamna jsou vyrobena tak, že je možné je jednoduše pomocí spojovacího kusu připojit na existující domovní komín. Spojení musí být dle možnosti krátké a přímé, umístěné vodorovně nebo s mírným stoupáním.
Kamna Thorma MARBURG jsou určené pro spalování dřeva, hnědého uhlí a hnědouhelných briket. Mají stáložárné, šamotem vyložené ohniště. Přikládací a popelníkové dvířka jsou vyrobena z velmi odolné litiny.

Technické parametry:
Jmenovitý výkon: 7 kW (kilowat)
Rozsah výkonů: 3,5 až 10
Průměr hrdla kouřovodu: 120 mm
Umístění kouřovodu: zadní
Výška hrdla kouřovodu nad podlahou: 724 mm
Provozní tah komína (Pa): 12 Pa
Typy doporučených paliv: dřevo, dřevěné brikety, hnědouhelné brikety
Spotřeba paliva - drevo: 2,4 kh/hod (Kilogram za hodinu)
Spotřeba paliva - brikety: 1,7 kh/hod (Kilogram za hodinu)
Délka polen: 30 cm
Regulace přívodu vzduchu: samostaně
Přívod vzduchu: z interiéru
Rozměry přikládacího otvoru - šířka: 312 mm
Rozměry přikládacího otvoru - výška: 154 mm
Přikládací dvířka oddělená od dvířek popelníku: ano
Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku na bocích: 200 mm
Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku před dvířky: 800 mm
Bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí a nábytku za spotřebičem: 200 mm
Minimální přesah nehořlavé podložky pod kamna vpředu: 500 mm

3zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Rychlé teplo.
    • Prašné.

Topím s nimi na chalupě. Jsem spokojená .Je to takové rychlé teplo.

• Velká násypka, rychlé roztápění, topení dřevem bez popela, dlouhou dobu hřejí.
    • Zakrytí je ze slabého plechu který se po zahřátí kroutí, prohýbá. Stejně tak horní plotýnka je přichycena pouze v rozích a při větších rozměrech, obdelník, se uprostřed teplem prohne a uniká kouř. Kamna nemají rám a je záhadou jak uvnitř drží šamot který nemá zámky, je pouze na sobě narovnán, navíc není použito celích desek, ale šamotová výplň je sestavena z různě velkých odřezků. Špatná kvalita šamotu. Po krátké době popraskal a vysypal se. U kamen za deset tisíc to není úspora materiálu ale šlendrián a lajdáctví. Šest týdnů přitápění dřevem nevydrželi.

Tento výrobce dává na trh předražený šmejdy a nezajímá ho aby svoji chybu napravil. Nebo mám smůlu jenom já ?

mám už druhé a jsem spokojena

• kamna perfektni

kamna vyzkousena perfektni

• , zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

• Špatná manipulace s vytřásačem popela a rozpálené kličky na přikládání a popelník.Špatně čitelný návod pro starší spoluobčany.
  • , zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

Hlavně pro velký přikládací otvor.

• , zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

• Jednoduché ovládání dostatečná výhřevnost.
    • Rukovětě kovové při topení horké - nutno použít ochranné rukavice.

- horší roštování

• , zakoupeno v Profi stavba

je to produkt ktery mi vyhovuje k nabitkm konkurence