Plamen Trenk černá

11 990 Kč
Doprava zdarma, Skladem
Garantovaný nákup z Ekoflam.cz

Skladem • 1 variantaZdarma93 % • 1 050 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta399 Kč97 % • 8 759 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Skladem • 1 variantaDárekZdarma94 % • 1 980 recenzíDalší informace

• Špatně se vybírá popel
    • Sklo se rychle znečistí a nejde přes něj vidět
    • Těsnění špatně drží
    • Jsou drahá

Moje první kamna, dál jsem na recenze a teď lituju nákupu, protože za mě to byly vyhozené peníze. Kamna jsou malá a hezká na pohled, čímž výčet jejich výhod končí a začínají nevýhody. Dvířka se nedají otevřít ani tak, abyste mohli přiloženou lopatkou vyprázdnit z kamen popel, takže lopatku musíte po stranách ohnout, abyste ji dovnitř vůbec mohli strčit a přičemž ji musíte mít šikmo nakloněnou. Dvířka se samovolně zavírají, takže se špatně přikládá. Těsnění u dvířek mi odpadlo po prvním použití a sklo se znečistilo tak, že už přes něj nejde nic vidět. Kouř se z kamen valil tak, že jsem měl zakouřenou celou místnost, kterou jsem pak musel vyvětrat. Kamna se dlouho rozehřívají a pak málo hřejou, nevytopily vůbec nic. Jako dekorace jsou kamna dobré, ale k topení se mi neosvědčily a za mě to byly vyhozené peníze. Možná jsem něco dělal špatně, ale tohle je moje zkušenost.

-:)

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

Zatím jsem kamna nevyzkoušel, tak nevím jak topí, ale vypadají dobře.

Druh vytápění
74.5 %
S troubou
Vývod kouřovodu
horní

Litinová krbová kamna TRENK jsou navržena v souladu s moderními trendy. Pec je vyrobena z vysoce kvalitní šedé litiny, která je natřena černou barvou. Krbová kamna TRENK splňují emisní limity EkoDesign 2022.

Tento designový hit mezi litinovými kamny Vás nadchne svým výjimečným vzhledem; výrazné a krásné panorama ohně.

Nachází univerzální uplatnění, ať už v obývacích pokojích, chodbách, zahradních domcích nebo dílnách, všude Vás nadchnou výjimečným vzhledem.

Kvalitní litinová konstrukce zajišťuje dlouhou životnost. Kamna jsou pečlivě utěsněna a nemají vyjímatelnou nádobu na popel. Spalovací komora a stěny jsou vyrobeny z odolné a kvalitní litiny. Spalovací komora se obejde bez šamotu nebo vermikulitu. Oddělený přívod primárního a sekundárního vzduchu zajišťuje optimální energetický výnos.

Produkt byl navržen, vyroben a testován v souladu s evropskými normami (EN), a je proto držitelem označení CE.

Krb tak splňuje ty nejvyšší nároky na konstrukci, estetiku i design.

• prosklené dveře
  • kamna z masivní, silné litiny
  • vysoký výkon
  • velká polena (až cca 50 cm)
  • vysoká účinnost s 81,2 %
  • není potřeba žádný další jemný prachový filtr
  • vynikající zpracování
  • deflektor (prodlužuje kouřovou dráhu)
  • krbová dvířka s pohodlným madlem

Parametry

PM - pevné částice 31 mg/m3

Účinnost vytápění (%) 81,2

Záruka 24 měsíců

Okolní podmínky

Pokud je podlaha z lehce zápalného nebo tepelně citlivého materialu, kamna se musí postavit na nehořlavou podložku. Podložku je potřeba dimenzovat, aby byla větší než povrch kamen: z boku a zezadu 40 cm a z přední strany 60 cm. Minimální vzdálenost od tepelně citlivého materiálu z boku a zezadu je 45 cm.

Teplotně citlivý materiál v přímé oblasti vyzařování tepla, musí mít před kamny minimální vzdálenost 120cm.

Kamna musí být umístěna na vodorovném povrchu, místnost ve které jsou postaveny musí mít dostatečný přísun čerstvého vzduchu pro spalování. Pokud je v místnosti postavena nějaká odsávačka nebo jiný spotřebič vzduchu, je nutné přes zvláštní otvor s ochrannou mřížkou, který se nemůže ucpat, zajistit pravidelný přísun čerstvého vzduchu.

Vhodné palivo

Kamna jsou určena pro spalování dřeva a dřevěných briket, tj. palivo, které má nízký obsah popelu, především: buk, habr a bříza.

Je žádoucí, aby palivo bylo suché, tj. s obsahem vlhkosti nejvýše 20%. Při spalování vlažného dřeva vzniká mastná saze, která může vyvolat ucpání komínu. Nespalujte žádný odpad, zejména plasty. Mnoho odpadních materiálů jsou látky, které jsou škodlivé pro kamna, komín a životní prostředí.

Spalování těchto odpadů je zákonem zakázáno. Také nespalujte dřevotřísky a překližky, protože obsahují lepidlo, které způsobuje přehřátí pece.

Doporučené množství paliva, které se doplňují jen jedenkrát:

Štípaná dřeva (délka ~33cm) 3 do 5 kusů cca 2.5-5 kg

Dřevěné brikety 2 kusy cca 2-4 kg

Možnost vytápění místnosti

Velikost vytápěného prostoru je závislá na vytápění a tepelné izolaci prostoru. Pro vytápění jednotlivých zdrojů tepla jmenovitého tepelného výkonu kW, je možné v závislosti na podmínkách tepla k vytápění:

• příznivé podmínky pro 160 m³
  • za méně příznivých podmínek 105 m³
  • v nepříznivých podmínkách 75 m³

Občasné topení nebo přerušované topení by mělo být považováno za méně příznivé nebo nepříznivými podmínkami pro vytápění.

To nejdůležitější:

• Při přikládání přidejte pouze množství paliva, které splňuje požadovaný tepelný efekt v té době.
  • Po přidání dostatku paliva, regulátor vzduchu otevřete než se oheň dobře rozhoří. Teprve potom můžete dát regulátor do polohy, která odpovídá požadované tepelné kapacitě. Plně v souladu s technickými pokyny.
  • Kamna postavte do místnosti odpovídající velikosti, tak aby potřeba teploty odpovídala jmenovitému výkonu trouby.
  • Vyhněte se provozu pece na minimální výkon. Přes noc si můžete nechat regulator otevřený do té míry kolik je potřeba, tak abyste  ráno měli dostatek základní hořlivosti, takže nebudete mít problem vytvořit nový oheň.

Před instalací krbu si nechte zkontrolovat Váš komín od kominíka. Při instalaci a užívání dodržujte technický návod k použití.

• Hezky vypadají
    • Těsnění špatně drží
    • Jsou drahá

-:)

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

Zatím jsem kamna nevyzkoušel, tak nevím jak topí, ale vypadají dobře.

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

kamna jsou pěkná, fungují jak mají,

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

Obtizne se zapaluji, ale kdyz se vytvori zhavy zaklad, hori uzasne a usporne.

• , zakoupeno v Latop spol. s r.o.

výrobek znám,syn má tyto kamna druhým rokem a naprostá spokojenost

• , zakoupeno v Ráj nábytku

• již máme druhé na chalupě a jsme maximálně spokojeni

• S kamnama velká spojenost.
    • Jako bonus při vybírání popela vzniká i trocha dřevěného uhlí pokud chcete (protože není rošt), což se hodí na pěstování do truhlíků, na záhony, do kompstu, do sadu nebo na gril.
    • Používám i plotnu - vodu na čaj uvaří bez problémů, teplota plotny při rozjetí kamen je cca. 300C, při malém ohni nižší, ale stačí na ohřev jídla.
    • Žádné plecho kamna s šamotem a roštem už bych nechtěl.
    • Snadné zatápění a podpalování (proud vzduchu jako z kompresoru :)

Topím s nima 2 sezónu - smrk. Těmto kamnům smrk vyloženě sedí.
    Jen bych upozornil, že polena 48 cm nelze použít, protože ikdyž je vnitřní prostor skutečně cca. 48 cm, tak pak nejdou zavřít dvířka na kterých je cca. 3 cm žebrování tj. maximální délka polena je cca. 45 cm. Mám vyzkoušeno cca. 42 cm suchý smrk a hoří to parádně v celém prostoru kamen.
    Díky délce polen 42 cm (na vozíku za auto vozím 126 cm), se dělá dřevo rychle, štípačka s křížem bere polena do 52 cm tj. kubíky dřeva se připraví velmi rychle.

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

• Kamna krásně hoří vyměnil jsem je v malé dílně za Petry,hlavní výhoda že se do kamen vejdou veliká polena až po dvířka 48 cm a takové poleno vydrží hořet 2-3 h když se stáhne regulace na jednu třetinu, takže nemusím každých 40minut přikládat jako do Peter měl jsem tedy malé Petry ne ty větší.

Nevíhody snad jen ta dvířka že nejdou otevřít více ,na kamnech je udělaný nálitek který jsme našli když jsme vysadily dvířka ten kdyby se ubrousil tak by šly otevřít více ale asi to není potřeba.

• , zakoupeno v Ráj nábytku

• Vejdou se relativně dlouhá polena
    • Celolitina... Není třeba dávat pozor na poškození šamotových cihel při přikládání, údržbě a pod.
    • Dvířka nelze otevřít ani na 90 stupňů. Pro toto lze mírně upravit zarážku a tím získat alespoň kousek navíc.
    • Otvor dvířek je malý. Sice můžu vložit dlouhé poleno, ale zase nemůže být moc velké/těžké. Pak se můžete při přikládání jednoduše spálit.
    • Regulátor pro nasávání primárního vzduchu funguje sice dobře, při větším tahu komína ale spíše znesnadňuje rozhoření ohně. Jako byste do ohniště foukali kompresorem.
    • Často popisovaná výhoda - dlouhé hoření- nefunguje všude. Nikdy se mi nepodařilo udržet žhavé přes noc. Vždy je lepší ráno znovu standardně zatopit.
    • I při standardním topení bez kompletního zavírání vzduchu a komína kamna hodně "dehtují". I při proschlém dřevu. Důvod zatím neznámý.
    • Výkon kamen není nikterak velký.

Kamna jsem zakoupil na chalupu jako alternativu ke klasickym krbovkám které mám v jiné místnosti.
    Výhřevnost se ale nedá srovnat, i při stejných tabulkových hodnotách.
    Tam kde mám po zatopení ve starých kamnech za 2 hoďky horko, u Trenku se teprve rozehřívám.
    Kamna jsou dobrá pro průběžné domácí topení. Nehodí se však na vytopení vymrzlé chalupy na weekend.
    Ovládání je spíše alchymie. Manželku bych k nim nepustil, i když ve starých krbovkách topí už roky.