Osburn 1600 černá

Produkt nemá žádné parametry.

Produkt nemá žádné parametry.

Osburn 1600, Osburn - Krbová kamna Osburn 1600 jsou díky perfektnímu poměru mezi výkonem, účinností a „čistotou” skutečně unikátní. Nízké emise řadí tato kamna mezi nejekologičtější produkty. Kamna mají kliku vpravo a zvolit si můžete provedení rámečku dvířek, podstavec nebo nožičky.

• Parametry: Jmenovitý výkon 13 kW
    • Doba hoření: déle než 8 hodin Průměr kouřovodu 150mm

Vytápěcí schopnost 260m3

Spalovací technologie: sekundární spalování v trubicích z nerezové oceli

Rozměry (výška/šířka/hloubka) 824 / 635 / 674 cm

Hmotnost s nožičkami 170 kg / na podstavci 179 kg

Palivo Dřevo

Maximální délka polene 45,7 cm

Samočistící systém skla Acitve AirWash System - dokonale čisté sklo

Typ skla: Keramické sklo SCHOTT ROBAX

Topeniště vyloženo šamotem Rám dveří litinový s logem Nastavitelná rukojeť

Litinové nohy Druhý plášť pro maximální využití energie

Popelník s bezpečnostním víkem Barva Metallic Black

Emise 4,4 g/hod Emisní certifikace EPA / CSA B415.1

• Bezpečnostní certifikace ULC S627, UL 1482, UL 737, NFPA 211, CSA B365 a standardní normy platné v Kanadě a USA Limitovaná doživotní záruka Volitelné příslušenství k dokoupení: přídavný ventilátor pro cirkulaci vzduchu kolem povrchu kamen a pro zlepšení cirkulace teplého vzduchu v místnosti flexibilní hadice pro přívod venkovního vzduchu
    • Rozměry v cm: v: 82,4 š: 63,5 h: 67,4 Údaje o spotřebě energie: Energetická třída: A Energetický štítek zde

• doba hoření 9 hodin
      • Materiál ocelolitina asi1,7%uhliku nezničitelné

úspora dřeva

• Vysoká výhřevnost kamen
      • Popel se vynáší jen jednou za 14 dní
      • Sklo se prakticky nespini
      • Úsporné,
      • Vejdou se tam velká polena
      • zabírají dost místa
      • Design není úplný hit

Kamna sice stála balík, ale mám je už třetí rok a jsem maximálně spokojen. Původně jsem si koupil osburn 900 (bál jsem se, abych kamna nemusel moc dusit, před čímž na fórech často varují. Kamna to byla krásná, krásně hořela, luxusní, ale nakonec jsem zjistil, že můj domek nevytopila. (cca 50 m2 zast. plochy.) Naštěstí se stal zázrak, prodejce je vzal i použitá zpět, já si pár tisíc doplatil a on mi dodal Osburn 1600. A to už byl úplně jiný level. Když večer kamna náladuji, vydrží žhavé uhlíky až do rána. Takže ráno stačí přihodit pár třísek a kamna se zase rozhori. Sklo prakticky není nutné čistit, jen opravdu výjimečně vlhkým hadříkem. Oplach skla zde funguje fakt skvele. Popel prakticky nevynasim, dřevo shoří na prach, když zbydou uhlíky, tak je další zatopeni zase rozloží na prach. Geniální. Každopádně všem doporučuji bezrostova kamna.
      Proč jsem zainvestoval? Jsem línej a hlavně mám na baráku spoustu práce, takže jsem nechtěl kazdou hodinu přikládat, nesnáším čištění skla, a nechtěl jsem každé ráno vynášet popel.
      Když to shrnu, mám kamna už tři roky a jsem z nich dodnes nadšený. The Best choice.