Kratki Koza K6 130 mm černá

Skladem • 1 variantaDárekZdarma100 % • 158 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma95 % • 400 recenzíDalší informace
Do 2 týdnů • 1 variantaZdarma91 % • 2 218 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 689 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaDárekProdloužená zárukaDoplňkové službyZdarma97 % • 34 791 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Skladem • 1 variantaProdloužená zárukaZdarma98 % • 5 102 recenzíDalší informace

Kamna která splňují mé požadavky ,prozatím spokojenost s produktům

• dobře hoří, rychle vyhřejí, vzhledově parádní

• pěkný design
    • možnost rozebrání na díly při přenášení
    • horší regulace přívodu vzduchu, díky štěrbinám mezi jednotlivými díly kamen, nelze přívod vzduchu do kamen úplně uzavřít, ale aspoň pak nedehtují
    • intenzivní zápach a kouř při vypalování kamen
    • návod psaný hotentot češtinou z překladače, člověk si musí domýšlet, co tím chtěl básník, výrobce říct

Za tu cenu, pěkný litinový kamna. Zjistil jsem, že se dají rozložit a přepravu do patra, jsem tak zvládl sám. Jak na to: Vysadit dvířka, popelník ven, zábranu proti vypadnutí polen vytáhnout. Dále vysadit horní litinovou výplň, směrem nahoru hrazdičku, kterou nahmatáte nahoře u dvířek, pak se vysadí levý, pravý a nakonec zadní litinový díl. Potom je asi nejlepší kamna otočit vzhůru nohama, odšroubovat nožičky a matky na tyčích. Pak vytáhnete dno nahoru, ale pozor, je lepší dát něco kolem kamen, protože boční díly se rozpadnou do stran. Pak lze všechno přenést v pohodě v jednom. Sestavení kamen je pak analogicky pozpátku. Snad jsem si to všechno zapamatoval dobře.

Jinak mě překvapilo, že jednotlivé díly jsou sestaveny nasucho, bez jakéhokoliv těsnění. Pak vcelku ani nedává smysl, že dvířka mají těsnění, když po celém obvodu kamen žádné není. Tohle pak vysvětluje, proč kamna, i když jsou oba přívody vzduchu zavřené, hoří stále poměrně velkým plamenem, který se nedá utlumit. Snad jen přikoupením klapky do kouřovodu. Takže regulování výkonu kamen závisí hlavně na množství přiloženého dřeva. Ale při běžné výšce komínu se to dá i bez té klapky.

Vypaloval jsem na třikrát a smrdí a kouří to teda dost. Napřed s trochou dřeva a pootevřenými dvířky, aby se nepřilepilo těsnění. Nakonec, když kamna stále smrděly i po druhém výpalu, tak jsem do nich přikládal tvrdé dřevo, co se tam jen vešlo, tak jely 3 h naplno. Další zátop už byl výrazně lepší. Teď po asi 8-mém zatopení, jsou furt ještě trochu cítět, tak doufám, že to brzo přejde.

Druh vytápění
Vývod kouřovodu
horní i zadní
S plotnou
Na dřevo

Krbová Kamna KRATKI KOZA K6 s výkonem 9 kW, vyhřeje 80-100 m2. Krbová kamna KRATKI KOZA K6 jsou vyrobena z kvalitní litiny a zaujmou skvělým designem. Ovládání primárního i sekundárního přívodu vzduchu umožní snadnou regulaci výkonu. Přívod vzduchu nad sklem, tzv. oplach skla, zajistí jeho čistotu. Komfort navyšuje možnost horního připojení spolu se systémem "cold grip", čili bezpečného odnětí rukojeti dvířek bez popálení.

Kamna KOZA K jsou vyrobena z kvalitní litiny a zaujmou líbivým designem. Přívod vzduchu nad sklem (tzv.oplach skla) zajistí jeho čistotu. Komfort navyšuje možnost horního i zadního připojení (u „průhledové“ varianty pouze horní) spolu se systémem „cold grip“, čili bezpečného odnětí rukojeti dvířek bez popálení. Kamna mohou být kromě klasické verze i v provedení ASDP nebo TF.

Délka polena 350 mm

Vytápěcí schopnost 120 - 270 m3

Vytápěcí výkon 7 kW

Distribuce

CZ

Emise CO (Při 13% O2) 0,49% (CO při 13% O2)

Palivo dřevo

• intenzivní zápach a kouř při vypalování kamen

• , zakoupeno v Fajn-Domov

dobrá cena, kvalita.

• , zakoupeno v Moje krby a kamna

Krbová kamna jsem zapálil jak doporučuje výrobce lehce vypálit a další zážeh uskutečním až to bude nutné.

JEŠTĚ JSEM JE NEPOUŽILA

• , zakoupeno v KRATKICZ.CZ

zatím nevím

• , zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

Produkt užíváme zatím krátkou dobu, ale už teď můžeme říci, že uváděné parametry výrobku jsou shodné. Velká výhřevnost a snadná údržba.

• , zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

igzugujh

• , zakoupeno v KRATKICZ.CZ

• Úžasná krásná kamna...krásně hřejí.