Jotul F 3 MF černá

Barva
černá
Účinnost spalování

• , zakoupeno v Krbová kamna eshop

Máme přes 100m2 velký jednopodlažní dům a teplo se dostane do všech místností, vůbec jsme to nečekali, předpokládali jsme že vytopíme hlavně jednu větší místnost.

• , zakoupeno v Astra Krby Kamna

Krásný design, výhřevnost, spalování včetně topení i uhlím, dokonce s možností varné desky a velký prostor při malém rozměru jotulu pro pohledy do plamenů.

• Design
    • Výhřevnost
    • Kompaktní velikost

Pro manuální přenos na místo doporučuji kamna rozebrat. Jde to velmi lehce a bez nářadí. Kamna jsou pak o dost lehčí a lépe se s nimi manipuluje. Já to bohužel zjistil až, když byly kamna na místě.

Druh vytápění
Barva
černá
Účinnost spalování

Litinová krbová kamna JOTUL F 3 MF

MF (multi-fuel) je oblíbená verze ikonických litinových kamen Jøtul F 3, ve které můžete topit nejen dřevem či pilinovými briketami, ale také hnědým uhlím. Kamna typu Jøtul F 3 jsou již dlouho jedny z nejprodávanějších a nejoblíbenějších pro svůj horizontální formát a prostorné topeniště, do něhož se vejdou i větší polena. Předností těchto kamen je kvalitní norská litina, dvířka bez ozdobných příček, možnost topení hnědým uhlím, snadná obsluha, regulační páčka primárního přívodu vzduchu na dvířkách popelníku, sekundární přívod vzduchu v horní části kamen a zabudovaný popelník s vyjímatelným roštem. Litinová krbová kamna Jotul F 3 MF s výkonem až 9 kW a účinností 79% vám vytopí až 216 m3. Prosklená dvířka umožňují ničím nerušený výhled na hořící oheň.

Parametry

• Kompaktní velikost

• , zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

• OK
  • , zakoupeno v Centrum Vytápění.cz

• kvalitne vyrobena kamna z norske slitiny
    • kompletne rozebratelna jednim klicem
    • kvalitne provedene ovladaci prvky (klicky...)
    • vyrobce slibuje zaruku 25let pri registraci
    • dobre zpracovana dokumentace
    • snadno dostupne nahradni dily
    • vaha cca 125kg pro stehovani neni zrovna idealni

Na recenzi kamen, ve kterych se 2x topilo je jeste brzo, ale verim, ze tahle norska klasika nezklame.

• , zakoupeno v Centrum Vytápění.cz

pročetl jsem moře recenzí a názorů jestli zvolit Jotul ,nebo polské varianty (kratki, nordflam) zatím zkušenost po pár za topeních je že kouřové trubky jsou jen vlahé tzn. teplo jde do prostoru, spotřeba paliva uspokojivá, topit uhlím jsem zatím nezkoušel, ale rošt vypadá hodně masivně, tak s ním asi nebudou mít problém....

• , zakoupeno v GAS.cz

nejlepší kamna

• , zakoupeno v Centrum Vytápění.cz

kamna jsem ještě nezkoušel, ale montážní návod jedním slovem katastrofa. Jsem technicky zdatný, ale instrukce typu přimontujte páčku otvírání a člověk neví jak, bylo tam asi 5 dílů a člověk musel vylučovací metodou hádat, co tam patří, nebo přilepte těsnění - ale kam, na co? U zboží za více než 20000 bych si představoval návod alespoň s očíslovanými obrázky. Nakonec mi stejně jeden šroub zbyl a jedno tenoučké těsnění a tak jsem volal servis a ten mi poradil.

• Kvalitní krbová kamna s vysokou účinností. Rychle dodají teplo
  • , zakoupeno v GAS.cz

• Kvalitní litina
    • Dají se snadno částečně rozebrat a lépe přenést na místo určení
    • Velmi vysoký výkon, snadná regulace, krásný pohled do ohně
    • Velká vůle mezi vnitřními částmi kamen
    • Hmotnost

Tato kamna jsou kvalitní. Hmotnost 124 kg je daní za kvalitní litinu. Jediný problém který se mi ukazuje, je vůle mezi vnitřními a vnějšími díly kamen, kde se možná bude usazovat popel a prach. Bude to chtít jednou za čas sundat víko a vyčistit.
    Kamna jsou dostatečně velká i pro větší polena. Hodí se spíše do velkých místností. V malém pokoji se po hodině topení, kvůli vysoké teplotě, nedá spát. Regulace výkonu je dobrá. Sekundární vzduch oplachuje celé sklo a značně zamezuje jeho začerňování. Popelník je dostatečně veliký i na dlouhodobé topení. Dobrá je možnost topit dřevěnými briketami, nebo i uhelnými briketami, kdy žhavé uhlíky vydrží až do rána.