Haas+Sohn Nordic černá

horká klička otvírání-nutnost používat přiloženou rukavici

vše ok

• , zakoupeno v GAS.cz

• líbivý design, na svůj výkon odvádí slušnou práci
    • snad jen, že po prvním zatopení se vypalovala barva, ale to je asi běžné, jen sem to nevěděl, protože jsou to moje první kamna

jsem spokojen, psalo se, že mají úzké topeniště, tak užší je, ale v pohodě se tam vejdou dva pěkný kousky dřeva a navrch ještě dvě brikety, takže si myslím, že pro daný výkon je topeniště akorát. mám je nyní v domku a protože ještě není připojen na elektřinu, vytápím jimi celý dům. Na svůj výkon pěkně hřejí, ale nečekejte, že za den dva tam budete mít pokojovou teplotu. Za tu cenu jsem velmi spokojen. Sklo se mi zakuřuje, ale to je spíše moje chyba a neumětelství. Snad se to postupně naučím. Kdo si tyto kamna koupí, myslím, že neprohloupí. Klika je super, zmáčknete a otevřete. oproti jiným modelům si myslím, že je nejkvalitněji a nejlíbivěji zpracována.

Druh vytápění
Účinnost spalování
Barva
černá
S troubou

Krbová kamna Haas+Sohn Nordic mají výkon regulovatelný v rozmezí 2.6 až 8.7 kW. Dosahovaná účinnnost při spalování dřeva je 77.6%. Jsou schopna vytopit prostor o objemu 45 až 160 m3. Minimální tah komína 12Pa.

Jedná se o ocelová kamna, ohniště je vyloženo nehořlavým materiálem, takže se oheň nedostane na korpus kamen. Na dně ohniště je litinový rošt a šamotové cihly, boky jsou vyloženy vermeculitem. Přikládací dvířka jsou osazena speciálním velkoplošným sklem (rozměry : šířka 43 cm, výška 22cm), které je schopno odolávat teplotám až 800°C.

Spotřeba paliva je 0.9 až 2.7 kg/h suchého dřeva. Kamna mají přívod terciárního vzduchu.

• Rozměry ohniště: šířka 49 cm,výška 17 cm, hloubka 20 cm.
  • Bezpečná odstupová vzdálenost od hořlavých předmětů : dopředu 80 cm, dozadu 20 cm, doboku 20 cm.

V těchto krbových kamnech lze spalovat i ekobrikety a uhelné brikety.

Doporučujeme vytisknout technický list, kde jsou rozepsány výkony pro jednotlivá paliva.

Délka polena 33 cm

• líbivý design, na svůj výkon odvádí slušnou práci

• kvalitní provedení
    • výhřevnost
    • terciální spalování
    • úzké topeniště (ale o tom jsem věděl)

Potřebovali jsme kamna s nízkým výkonem a jednoduchým, líbivým designem, což pro nás Nordica splňovala.
    Úzké topeniště není sice ideální, ale o problému jsme věděli a holt přizpůsobili velikost dřeva, i když topíme stejně spíše briketami. Jak někdo píše, že je malá hrana proti vypadávání uhlíků, tak to nemůžu potvrdit. Je úměrná topeništi a navíc s ní jde hýbat, takže si ji o nějaký ten centimetr můžete přizvednout. Ani malý popelník nemohu potvrdit, jak také někdo píše, je přiměřený velikosti kamnům. Samozřejmě záleží, jak topíte a s čím topíte. Já např. roztápěl smrkem a pak jsem dával jen brikety a popelník jsem musel vynést až za tři dny. Jediné co vidím trochu negativně je težší otvírání/zavírání dvířek (zaklapávací mechanismus), kdy na páku musíte zatlačit a otočit/zaklapnout. Díky tomu, jak jsou kamna lehká si je musím trochu přidržovat, abych s nimi nehnul, ale třeba se to časem podá. Někdo to ale může vidět jako výhodu, že težší otevírání je bezpečnější, třeba s ohledem na děti, které to jen tak neotevřou.

• široké topeniště až 40cm !!!
    • neskutečné teplo z lisovaných dřevěných briket !!!
    • krásně veliké sklo
    • povedený design
    • malý zásobník popela
    • úzké topeniště ( ale nevadí )

Výborná volba i do starších RD, vytopí několik i několik místností.
    Doporučuji lisované brikety Energo Hard 90mm,dají se i lámat. Zkoušel jsem jich hodně ale tyhle jsou výborné.Takové teplo jsem vživotě nezažil a nedosáhnete ho ani z Dubu,Buku,Břízy,Olše vyzkoušeno to se pak kamna ukáži ve své plné parádě !!! Ideální pro ty kteří nemohou použít větší kouřovod jak 130mm.
    Opravdu jsem velice spokojen a doporučuji, Budu kupovat ještě jedny

• široké topeniště
    • úzké topeniště
    • malá hrána proti vypadávání uhlíků z topeniště

cena, svůj učel splní
    pozor při přikládání na výpadávající uhlíky

zatím spokojenost

• , zakoupeno v Krbova-kamna.com

• Využito v dřevostavbě, regulovatelný výkon.
    • Zatím nic.

Doporučuji.