HAAS+SOHN EMPOLI AL II TV se smyčkou karamel od 62 690 Kč - Heureka.cz

HAAS+SOHN EMPOLI AL II TV se smyčkou karamel

Bezpečná kachlová tradice s moderním srdcem Kachlová kamna Empoli AL II s výměníkem a vychlazovací smyčkou patří mezi tradičně zpracovaná kamna s kachlovými obklady. Kachle s...
62 690 Kč
Doprava 490 Kč,Info v obchodu
Doporučená nabídka ARKEN
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (4)

Info v obchodu490 Kč1 recenzeUdržitelný e-shopDalší informace
Do měsíce • 1 variantaZdarma95 % • 1 165 recenzíDalší informace
Více než měsíc • 1 varianta100 % • 266 recenzíDalší informace
Info v obchoduZdarma100 % • 6 recenzíDalší informace

Popis produktu

Bezpečná kachlová tradice s moderním srdcem Kachlová kamna Empoli AL II s výměníkem a vychlazovací smyčkou patří mezi tradičně zpracovaná kamna s kachlovými obklady. Kachle s...

Parametry produktu

Výrobce
Druh vytápění
tuhá paliva
Vytápěcí schopnost
220 m3
Jmenovitý výkon
12 kW
Průměr kouřovodu
150 mm
Výška
99 cm
Šířka
70 cm
Hloubka
59 cm
Hmotnost
166 kg
Maximální délka polen
33 cm
Materiál
kachlová
S výměníkem
ano
Barva
hnědá

Parametry produktu

Výrobce
Druh vytápění
tuhá paliva
Vytápěcí schopnost
220 m3
Jmenovitý výkon
12 kW
Průměr kouřovodu
150 mm
Výška
99 cm
Šířka
70 cm
Hloubka
59 cm
Hmotnost
166 kg
Maximální délka polen
33 cm
Materiál
kachlová
S výměníkem
ano
Barva
hnědá

Popis produktu

Bezpečná kachlová tradice s moderním srdcem

Kachlová kamna Empoli AL II s výměníkem a vychlazovací smyčkou patří mezi tradičně zpracovaná kamna s kachlovými obklady. Kachle s klasickým dekorem jsou k dispozici ve čtyřech barevných provedeních – hnědé, zelené, bordeaux a karamel. Vzhled spodní podstavy můžete přizpůsobit svému vkusu. Stačí ji jednoduše přetřít libovolným odstínem interiérové barvy.

Pod tradičními kachlemi se skrývá moderní srdce. Kachlová kamna Empoli AL II s výměníkem jsou vybavena externím přívodem vzduchu (CPV) i terciálním spalováním. Bát se nemusíte ani výpadků proudu. Když vypne čerpadlo, kamna šetrně ochladí vychlazovací smyčka.

Díky technologii terciálního spalování shoří hořlavé plyny, přemění se na teplo a neuniknou tak do komínu. Každé polínko nebo briketu tak využijete na 100 %. To znamená vyšší účinnost (přes 80%) a nižší spotřebu paliva.

Kachlová kamna HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. splňují veškeré požadavky na moderní topidlo a na jejich vývoji se podílí přední české designerské firmy. Kamna se vyrábí v dvouplášťovém provedení. Vnější plášť kamen je obložen masivními kachlemi.

Nespornou výhodou kachlových kamen je skutečnost, že kachle dokážou akumulovat teplo a předávat ho i v době, kdy dohořívá palivo ve spalovací komoře.  

Externí přívod vzduchu (CPV)

  • Kyslík potřebný pro hoření si kamna neberou z místnosti, ale z vnějších prostor. Většinou se jedná o hadici (trubku), které vede z domu například pod terasu, do větrané chodby apod. 
  • Externí přívod vzduchu je nezbytný u pasivních a nízkoenergetických staveb. Doporučujeme ho ale i do všech zateplených objektů. Uvnitř se v topné sezóně podstatně lépe dýchá.
  • Pokud v kamnech netopíte, může externím přívodem vzduchu unikat teplo z domu. Proto má většina kamen Haas+Sohn možnost externí přívod vzduchu uzavřít.

Uzavření přívodu z velké části zamezí úniku tepla přes kamna.

  • O uzavření se postará mechanismus umístěný u výstupu pro napojení externího přívodu vzduchu.
  • Pokud potřebujete, aby byla kamna opravdu dokonale utěsněná (týká se většinou majitelů pasivních nebo nízkoenergetických domů), máme pro vás modely s certifikací RLU nebo PGI

 

Patentová technologie čištění výměníku

  • Pohodlné a bezprašné čištění výměníku i se zavřenými dvířky
  • Nečistoty z trubek výměníku jednoduše odstraníte posouváním stírací lišty
  • Čistit můžete kdykoliv, není třeba nechávat kamna vyhasnout

             

Vychlazovací smyčka

Vychlazovací smyčka je zabudovaná přímo ve výměníku. Slouží jako ochrana kamen v případě vypadku proudu, kdy nefunguje oběhové čerpadlo. V tu chvíli se totiž získané teplo nedostává z výměníku ven. Uvnitř výměníku se zvedá tlak, které v krajním případě unikne nouzovým ventilem. To ale většinou znamená solidní potopu. Proto mají krbová kamna Haas+Sohn s výměníkem několik pojistek proti přetopení výměníku. V případě přehřátí se otevře ventil citlivý na teplo. Do smyčky se pak začne napouštět voda z vodovodního řadu, která výměník ochladí.

Pozor!

Vychlazovací smyčka funguje pouze ve chvíli, kdy je dům připojený na vodovodní síť. U vlastní studny výpadek proudu většinou odstaví i čerpadlo ve studni a voda potřebná k ochlazení neteče. Nezbývá než zvolit jiný způsob ochrany, jako třeba automatický regulátor primárního vzduchu  ( mají nainstalovaný některé typy kamen ), nebo záložní zdroj pro oběhové čerpadlo.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.