Nejnovější recenze ze sekce Krbová kamna

BLIST PADOVA E TV antracit

BLIST PADOVA E TV antracit

Ověřený zákazník DůmZahrada.cz Pavel

Přidáno: 5. prosince 2023

Zakoupeno v DůmZahrada.cz

Cena byla rozhodující

La Nordica TermoRossella Plus Forno D.S.A. 4.0. Liberty s troubou TV Panna pergamena

Ověřený zákazník Profi stavba Ověřený zákazník

Zakoupeno v Ptáček e-shop

• Zatím nezapojeno
Wamsler Kamino of 804 Classic černá

Wamsler Kamino of 804 Classic černá

Ověřený zákazník Moje krby a kamna dědek

Přidáno: 4. prosince 2023

Zakoupeno v Moje krby a kamna

Paráda!

Romotop Evora 03 černá

Romotop Evora 03 černá

Přidáno: 2. prosince 2023

(naposledy upraveno 19. března 2024)

• Česká značka
  • Velké topeniště
  • Popel nepropadává do popelníku
  • Dvířka se samy zavírají

Pro každodenní zátop bych se poohlédl spíš po litině, ale jako designovka pro příležitostný romantický zátop jsou v pohodě.

Haas+Sohn Arktic 12 s plotýnkou černá

Haas+Sohn Arktic 12 s plotýnkou černá

Martin Lopo Martin Lopo

Přidáno: 30. listopadu 2023

(naposledy upraveno 17. února 2024)

• Super kamna střední třídy
  • V chalupě vypadají dobře, žádný přeplácaný "pán prstenu" ani super moderní design prostě přiznaný kov a decentní surovost.
  • Výkon na 150-180m2 akorát
  • Plotýnka
  • Vyndavací klička (naštěstí s imbusem na konci žádný extra patent)
  • Dvířka se občas !drobně! zkříží, vadí hlavně u nesilových členů domácnosti (ženy, starší)
  • Zámek zavírání, asi nejhorší technická část kamen. Jazýček uzamykání dvířek je chycen pres díru jedním šroubem skrz. Ten šroub se povoluje co víkend, jako u pěkných kamen takováhle p ovina. Navíc jako omezovače otáčení jazýčku jsou využity šrouby z venkovní strany-dovnitř, které vyhřáté (závity jsou směrem v topeništi) silnou zavírací klikou můžete ohnout směrem do skla (právě při lehce nedosedlých dvířkách kdy jazýček zavírání není v těle kamen, jak si ale uživatel myslí že je) a to pak může prdnout. U mě se naštěstí jen odštípnul kousek ale... Zavírací mechanismus těchto kamen je na výpověď konstruktérovi.
  • šamot je ložený volně, některé fixace (držáčky) šamotu bych udělal silnější kamna by to prodražilo o pár korun, zbytečně to kazí dojem bytelný pěkných kamen.
  • Posuvník vzduchu nahoře nad dvířky je kovový bez izolace a bývá poměrně horký, manipulovat s respektem nebo s pomůckami.

Vynikající kamna jako jedny z mála ve střední cenovce s plotýnkou.

Výkon na 100letou kamennou chalupu, 4 místnosti, kamna v prostřední 2 krbové ventilátory na kamnech, cca 150m2 stará okna a protahující dveře - super

Design, řekl bych usedlejší, žádné čičurádičky ale ani žádný extra kosmický iKamna design, do chalupy sednou. Jen by se mi líbily i zdvojené boční stěny pro cirkulaci vzduchu, stará kamna je měla a už jen proud od bočnic pomohl rozhonit teplo po nevytopeném baráku, tady si pomáhám dvěma větráčky na kamna.

Plotýnka v pohodě uvaříme jídlo. prostor na pekáček nebo 1 větší hrnec nebo 2 malé.

Sklo se nešpiní (teda ne nijak extrémně) mám srovnání s levnějšími krbovkami v obýváku kde je sklo standartně černé po většinu času.

Popelník po 3 dnech topení v zimě byl naplněn zhruba ze 2/3, vymetání popela je oproti vybírání starých naprostá pohoda v pohodě se smetákem od Nguena Tuena za 30kaček.

Spotřeba dřeva asi stejná jak předtím ovšem při pocitově větším teple, stará kamna měla odhadem tak do 6kW a tak pomáhali jsme si malými krbovkami v dalším pokoji která se taky museli krmit.

Výtky nic co by nešlo překonat.
Trápení mám se zavíráním. Vyndavací klička za to bych někomu sebral prémie. po 14 dnech používání už vypadává a stráví víc času na podlaze než na kamnech. Táta má jiné od Sohn (SKIVE II) klasicky s pákou napevno a je to rozhodně praktičtější řešení.

Navíc občas po zatopení se dvířka "jen někdy" drobně zkříží a je potřeba je dorazit silou "lehkým rázem" což pro mě není problém, ale tchyňa v letech s nimi trochu zápasila. Navíc jsem si toho jednou nevšimnul a dříví proletělo komínem jelikož byly na 2mm přiotevřené.

Tipy pro instalaci:

Po přepravě zkontrolujte nejenom-hlavně okno, ale i stav šamotu. Je ložený vcelku volně a hlavně deska deflektoru z nějaké keramiky nebo lepšího šamotu nebude nic levného. Pokud se při přepravě jednou blbě proletí je riziko poškození o vnitřního obložení a komponent topeniště.

Dělali jsme to ve dvou a pro lepší manipulaci lze šamot a litinový rošt vyndat odlehčíte minimálně o 40-50 kilo. Pro vyndání šamotu je potřeba dodržet pořadí a pozor deflektor je vpravo na držáku a vlevo na šamotové cihle a nad ním je ještě jedna menší deska. Prvně prohlédni pak mysli a pak až něco dělej.

Před prvním zatopením kamna otřete od bordelu a otlapků jinak se vám zapeče do barvy (mám otlapek na bočních dvířkách navždy) při prvním hoření na lakované plochy nehrabejte opět otisk navždy.

První zatopení počítejte že 3-4 hodinky kamna opravdu hulí a strašně smrdí (vypékání barvy a uvádí i výrobce) děti poslat někam pryč, byl jsem u nich cca hodinu a třeštila mě palice i když jsem větral. Po cca 5ti hodinách už ok.

Shrnuto, dobrá kamna jako jedny z mála s podobnými parametry,cenou a zároveň plotýnkou, já je sehnal za 26 000 tam byl poměr cena/výkon nepřekonatelný, za cenu od 11/2023 30tis plus už jsou na zvážení, ale do chalupy myslím stále dobrá volba.

La Nordica Candy 4.0 černá

La Nordica Candy 4.0 černá

Přidáno: 29. listopadu 2023

• Velmi rychlý zdroj tepla, během půl hodiny dává příjemné sálavé teplo a do dvou hodin vytopí i velmi chladnou místnost
  • Krbová kamna Candy jsou extrémně úsporná, oproti jiným zdrojům vytápění velmi malá spotřeba dřeva (jen několik polínek za hodinu)
  • Velmi dobré spalování, ze dřeva zbyde minimální množství popela
  • Úzká a zaoblená spalovací komora příliš neumožňuje použít klasickou hraničku dřeva, musí se také hlídat, aby se hořící dřevo nedotýkalo skla
  • Při každém otevření dvířek dochází rychle k zakouření skla, prakticky se tomu nedá vyhnout

Doporučuji, velmi výkonná a příjemná krbová kamna s malou spotřebou, jen trochu náročnější na manipulaci při zatápění

Thorma Kerpen AT černá

Thorma Kerpen AT černá

Ověřený zákazník HORNBACH BAUMARKT Ověřený zákazník

Přidáno: 28. listopadu 2023

Zakoupeno v HORNBACH BAUMARKT

+ máme stejná kamna a vydržela 17 let,
proto jsme si je objednali znovu

Wamsler OF 804 Kamino Nostalgie černá

Wamsler OF 804 Kamino Nostalgie černá

Ověřený zákazník mamtechnika Standa

Přidáno: 27. listopadu 2023

Zakoupeno v mamtechnika

Kamna mají opravdu velké a hluboké topeniště. A to je důvod proč jsem je koupil. Do kamen se vejdou polena
40cm v pohodě a vešli by se ještě o něco větší.

Blist Ambasador R s troubou red

Přidáno: 25. listopadu 2023

• Design
  • Velké topeniště
  • Velmi nekvalitní sváry
  • Netěsnost kamen kolem skla a spodní části
  • Křivě seříznutá dlažba
  • arogantní chování výrobce při řešení problémů
  • Cena vs. kvalita

Zakoupené zboží: Krbová kamna HS Flamingo Aquaflam Barma s teplovodním výměníkem 11/7.

Po montáži krbových kamen odbornou firmou jsem se pustil do testování. První zatopení v kamnech mělo bohužel katastrofální důsledek. Kamna byla špatně zkonstruována. Sváry popraskané a plechy kolem dvířek poprskané od náškvarků ze svařování. Toto mělo bohužel za následek prasknutí skla při zatopení. K tomuto incidentu se obchod postavil tak, že mi poslali nové sklo a montáž nechali na mě. To mě celkem šokovalo, jelikož jsou kamna v záruce a nevidím důvod proč si je opravovat sám, ale budiž, byl jsem rád, že jsou záležitost alespoň ochotni nějak řešit.
Sklo jsem po zhruba dvou hodinách konečně namontoval a po sundání dvířek zjistil, že svár není jen naprasklý, ale zcela odtrhnutý po celé své délce. K tomu se výrobce postavil velmi laxně, že to údajně nemá vliv na funkčnost a že se jedná o chybu jednotlivce. Víc nic, žádná omluva, ani návrh řešení...

Po dalším zatopení jsem zjistil, že si kamna přisávají velké množství vzduchu i po úplném uzavření klapky, což mělo za následek velkou spotřebu paliva. Kamna si přisávala vzduch mezi těsněním dvířek a sklem. Opět jsem obchod informoval o situaci a opět stejná odpověď. Posíláme nové těsnění a lepidlo - oprav si sám. Oprava svépomocí se naštěstí podařila a přísun vzduchu se snížil, ale bohužel spalování je stále velmi neefektivní. Kamna si přisávají vzduch odněkud kolem klapky CPV. To už zákaznický servis po mém dotazu ignoroval.

Ještě dnes nacházím na kamnech nedostatky spojené s odbytou prací a absence výstupní kontroly výrobků (humpolácky obroušené hrany z pohledové časti kamen, zalakované zbytky svařovacího drátu, křivě seříznutou dlažbu, nedoléhání dílů - v některých místech mimo o 3-4mm atd...)

Reklamační oddělení bohužel reaguje stylem - co Vám k tomu máme říci, jedná se o chybu jednotlivce atd...

Pokud by měl někdo zájem o fotografie nebo videozáznam výše zmíněného, jsem ochoten vše kdykoli zaslat a svá tvrzení tím doložit...

BLIST KONZUL LM N červená

La Nordica Isetta con cerchi Evo 4.0 černá

La Nordica Isetta con cerchi Evo 4.0 černá

Ověřený zákazník Nejlevnejsikrbovakamna.cz Duše

Přidáno: 24. listopadu 2023

(naposledy upraveno 24. listopadu 2023)

Zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

• Spousta lidí u podobných kamen oceňuje možnost přikládání bočními dvířky z toho důvodu, že neuniká kouř. Kamna mám strčená do zúženého prostoru, který mi neumožňuje boční dvířka využít, takže přikládám předními prosklenými dveřmi, ale ani tak žádný kouř do místnosti neunikne. Kamna jsou super a slouží nám i jako sporák.
  • Žádnou nevýhodu nevidím.
THORMA PETRY Kerpen 2U4P hnědá

THORMA PETRY Kerpen 2U4P hnědá

Ověřený zákazník eKovovýroba.cz ája

Přidáno: 23. listopadu 2023

Zakoupeno v eKovovýroba.cz

Malá výkonná kamna, máme za léta již 3. kus, vždy poslouží skvěle, výborně spalují a vyhřívají více místností.

Kalor Greta 8 bílá

Kalor Greta 8 bílá

Přidáno: 23. listopadu 2023

• vypadají pěkně
  • ventilátor pěkně rozfouká teplo po místnosti
  • Pokud si je připojíte sami, padá vám záruka
  • Návod neobsahuje veškeré kroky pro nastavení správného vytápění, neobsahuje návod jak regulovat dávkování a ventilátor, to se dozvíte pouze na videu na youtoube.
  • Kamna jsou vhodná pro ty, co u nich můžou stále být. Pořídila jsem je společně s wifi modulem, abych si je mohla předem zapnout, než pojedu domů.
  • Vždy se mi stane, že kamna vyhasnou, jelikož se vyfouká žhavé, nebo se zaseknou pelety.
  • Pokud kamna vypnete, probíhá dlouhé ukončování programu, které nelze přeskočit. Pokud se ale program neukončí, kamna znovu nezapnete.

představovala jsem si lepší kvalitu.Kyby vše fungovalo jak má, tak by to bylo fajn,Takto nedoporučuji.

THORMA MILANO II AT černá/nerez

THORMA MILANO II AT černá/nerez

Ověřený zákazník Nejlevnejsikrbovakamna.cz statue_one

Přidáno: 22. listopadu 2023

Zakoupeno v Nejlevnejsikrbovakamna.cz

Kamna splňují to, co od kamen očekáváme-dá se v nich topit a hřejí. Poměrně velmi rychle se rozehřívají i dřevem.
Možná je to způsobem topení, ale rychle se začoudí sklo. Budeme na tom pracovat.

Wamsler Colorado černá

Wamsler Colorado černá

Ověřený zákazník Nářadí na zahradu Lena

Přidáno: 20. listopadu 2023

Zakoupeno v Nářadí na zahradu

• Kamna jsou vhodná do menších místností.
  • Skvěle a rychle místnost vytopí.
  • Velkou výhodou jsou skleněná dvířka.

Kamna jsme kupovali na chalupu, protože nám staré Petry dosloužily. Již jsme měli s nimi měli zkušenost, a tak jsme se nemuseli dlouho rozmýšlet, a koupili druhá kamna do další místnosti.
Černá barva vypadá opravdu dobře a rádi sledujeme oheň sklem ve dvířkách. Což je i výhoda, že víte, kdy už je třeba přiložit. :-)

Ověřený zákazník TOPENILEVNE.CZ jiří

Přidáno: 20. listopadu 2023

Zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

Zatím jsem kamna nevyzkoušel, tak nevím jak topí, ale vypadají dobře.

WAMSLER KAMINO OF 804 MATRA - černá

WAMSLER KAMINO OF 804 MATRA - černá

Ověřený zákazník GAS.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. listopadu 2023

Zakoupeno v GAS.cz

• top, horní vývod má lepší tah

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25