Invicta Sedan 10 krémová

Krbová kamna SEDAN 10 jsou od francouzkého výrobce Invicta, který sevěnuje této činnosti již od roku 1924. Díky dlouholetým zkušenostem a...
36 999 Kč

S teplovodním výměníkem
Barva
krémová

• , zakoupeno v KRBYZAJIC.cz

Kvalitni litinova kamna. Jedine co bych uvital by byli sundavaci rukojeti ale to vetsinou neni.

• -jednoznačně cena !!!
    • pěkné stylové moderní kamínka
    • rychlý nástup tepla

pěkné, cenově dostupné kamna ověřeného výrobce, navíc jsme dostali slevu na sklo pod kamna, spokojenost!

Druh vytápění
S teplovodním výměníkem
Barva
krémová

Krbová kamna INVICTA SEDAN 10 antracit
Krbová kamna SEDAN 10 jsou od francouzkého výrobce Invicta, který sevěnuje této činnosti již od roku 1924. Díky dlouholetým zkušenostem a 170 000 kusy produktů je Invicta světovým lídrem ve výrobě krbových kamen a vložek. Invicta má záštitu nad všemi výrobními procesy, od designu a vývoje až po certifikační laboratoř a smaltování. Vyrábí širokou škálu produktů tak, aby mohla uspokojit každého zákazníka. Nyní také představuje budoucí generaci topidel.
V zájmu o bezpečnost a pohodlí uživatele mají krbová kamna Invicta mnoho funkčních řešení. Výrobce také klade důraz na ochranu životního prostředí. Krbová kamna Invicta splňují požadavky programu ochrany životního prostředí Flamme Verte. Využití technologie sekundárního spalování umožnilo zvýšení jejich účinnosti a snížit emise CO. Na krbová kamna Invicta se vztahuje pětiletá záruční doba a splňují požadavky evropské normy EN13240.
Kamna SEDAN 10 jsou jednoplášťová, sálavá krbová kamna, jejichž jmenovitý výkon je 10 kW (jejich rozsah výkonu je mezi 3,5 - 20 kW). Uváděná výhřevnost se pohybuje v rozmezí 130-400 m3. Kamna jsou vyrobena z litiny a jsou určena k topení dřevem či dřevěnými briketami. Maximální délka polen k přikládání je 42 cm.

Podrobné technické informace:

Deflektor

Sekundární spalování

Oplach skla
Ano

Stálý oheň (doba hoření 10 hod.)

Dvojité stěny spalovací komory

Záruka
60 měsíců

• vzhled
    • účinost

žádné zbytečné ozdoby a tak se hodí takřka kamkoli, obrovské sklo a za ním opravdu fascinující podívaná, obsluha mimo čištění a vyndání popelníku jen bokem, bez problémů se s tím dá za pár dní naučit žít, k obsluze stačí delší pohrabáč a rukavice, při troše snahy daji tři dny v kuse pak už je potřeba vyndat popel, kvalita zpracování super což je vidět při důkladném čištění kdy se celý vnitřek vykuchá vše precizně sedí jak má, mimochodem při skládání pozor na správné usazení deflektoru rozdíl je nepatrný spaliny pak mají minimální prostor dostat se do zadní části kamen a komíma, kamna jsou tím naprosto nefunkční, při zatápění když ještě nemaji takový tah lze pomoct pootevřením bočních dvířek ale s rozumem jinak čoudnou do místnosti i přes uzavřený horní vzduch. spotřeba asi o 30% menší než u původních horkovzdušných kamen takže tam kde v dřevníku mělo dávno být místo se stále plete hromada dřeva :-))

• , zakoupeno v KRBYZAJIC.cz

• Na trhu jsou určitě výrobky, které jsou více než zdatnými konkurenty. Např. značka GUČA. Typ kamen LAVA, stejná cena, oddělený popelník, pěkné provedení, 30kg litiny navíc, vyšší konstrukce i TERCIÁLNÍ spalování..
    • Kamna IVICTA jsou velmi slušná ale.. Terciální spalování vidět pane V. Růžičko nemůžete. Kamna totiž nemají přiveden terciální vzduch. Funkce sekundárního spalování je však velmi dobrá. Jako nevýhodu vidím popelník za dvířky, kamna nízká, silně sálající do všech stran včetně podlahy..

Kamna INVICTA jsou praktická pro svoji možnost bočního přikládání polínek cca 40 cm délky a provedení v litině, tedy delšího udržení sálavého tepla. Ovšem prostředí je jim třeba dost přizpůsobit..

• -Nejkvalitnější litinová kamna na trhu co se týká poměru cena výkon
    • -Francouzský výrobce s dlouholetou tradicí -Dvoje dvířka pro přikládání polen (používám výhradně boční, čelní používám pro výběr popela a místo televizoru)
    • -Terciální spalování funguje naprosto spolehlivě
    • -Deflektor ve spalovací komoře = úspora paliva u mě cca o 1/3
    • -Záruka výrobce 5.let na kamna včetně skla
    • -Možnost přikládat polena o délce 42cm u mě až 50cm
    • -Samočištění skla funguje úžasně
    • -Jednoduchá a spolehlivá dvojitá regulace vzduchu
    • -Dokonalé hoření = minimum popela
    • -Dostatečně velký popelník
    • -Vytápím byt 3+1 90m2 bez nejmenšího problému
    • -Po přidání regulační klapky na kouřovod a její uzavření výdrž bez přikládání 9.-10.hodin (buk, dub)
    • -Zpracování výrobku - není co vytknout
    • -FRANCOUZSKÁ TOP KVALITA ZA SUPER CENU !!!
    • -Při manipulaci větší váha 126 kg-(3lidi mají co dělat)
    • -Pozor na vnitřní horní a zadní deflektor - doporučuji před prvním zapálení zkontrolovat (u mě při dopravě vyskočil ze zámků) není to chyba výrobce, kamna jela 350 km dopravcem po českých komunikacích.

Do těchto Francouzských dvouplášťových litinových kamen jsem šel po důkladném prostudování. Fungují naprosto perfektně, nemám co vytknout. Co se týká konkurenčních kamen, tak snad Kanadské, Německé nebo Norské kamna snesou srovnání s kvalitou. V čem rozhodně vyniká Invicta je cena !!! Na Německém eshopu cca 900,-euro, na Anglickém eshopu cca 850,-liber. Koupeny u nás za 16.290,-Kč na eshopu WWW.KRBYZAJIC.CZ . Doprava zdarma od objednání jsem za 3.dny topil. Dobře regulovatelný výkon od minima do maxima.

• -jednoznačně cena !!!
    • pěkné stylové moderní kamínka
    • rychlý nástup tepla

• Vse ok
    • Oplach skla -

Za ty peníze rozhodně doporučil.

• vzhled,
    • přikládání z boku
    • kvalita zpracování
    • velikost topeniště
    • nedostatečný přívod vzduchu při roztápění
    • deflektor neplní svou funkci
    • kouření do místnosti

Po dlouhém vybírání jsme vybrali tyto kamna,ale bohužel jsme zklamáni. A je toho víc proti než pro.
    Začíná to už roztápěním,které trvá nezkutečně dlouho v porovnání s kamny ,které jsme měli předtím.Je to způsobeno nedostatečným přívodem vzduchu ve spodní části.Nemožnost přikládání předními dvířky,protože jde okamžitě kouř do místnosti.
    Naštěstí pro nás to jde bočními dvířky,ale musí se vystihnout ten správný čas /žhavé uhlíky/ jinak jde kouř do místnosti stejně jako předními dvířky.Deflektor neplní svou funkci a tak dá se říci jsme po vyzkoušení všeho ,deflektor vyndali abychom měli přímý odtah do komína.
    Určitě bych si tyto kamna znovu nekoupila a již nyní uvažuji o výměně.Chtěli jsme litinová,ale ,,zlatá,, původní plechová.
    Pro nás to byla celkem velká investice ,ale neodpovídá tomu co výrobce prezentuje.Podle nás jsou některé věci nedomyšlené a nedořešené.Určitě nedoporučujeme.

• vzhled,
    • přikládání z boku
    • kvalita zpracování
    • velikost topeniště
    • Mají velký popelník
    • podle mne oplach skla není tak dokonalý

Po dlouhém rozhodování mezi několika značkami jsme si koupily kamna Invicta sedan 10 v černé barvě.Máme je tři měsíce a topim s nima každý den, a musí říct že jsou opravdu perfektní.Chěl bych upozornit že když jsou kamna naložená tak nelze otevirat přední dveře, protože pak kouří do místnosti. takže to chce počkat až zustanou uhlíky a pak teprve přiložit přednímy dvířky. Ale vyřešil jsem to tak že při velkém plameni používáme boční dvířka takže do ístnosti nic nejde. takže je nutnost přístupu k bočním dvířkům. (ale ten samý problém jsme měli i s kamny HaasSohn arktic 12)
    Další upozornění je že kamna jsou sálavá a to do všech stran , včetně podlahy , takže určitě zvolit jako podklad nehořlavý materiál.
    Jinak kamna pro nás byla celkem drahá, ale ničeho nelituji.
    Osobně bych kamna doporučil.

• litina, zpracování, účinnost, oplach skla, popelník, boční dvířka
    • přikládání prosklenými dvířky, plastový nápis výrobce na dvířkách, zakuřování skla při provozu na nízký výkon

Kamna pěkně zpracovaná, vše pasuje jak má. Dvířka dosedají na samotná kamna bez netěsností. Akorát sklo jsem musel trochu přitahnout, šroubky nebyly úplně dotaženy a sklo nebylo dotěsněné na dvířka.
    Doporučuji aby výkon kamen byl úměrný tepelné ztrátě prostor ve kterých budou instalována. Kamna jdou samozřejmě provozovat na nízký výkon, ale případě dlouhodobého provozu na nízký výkon si pěkně začerníte sklo a zadehtujete komín. V případě, že nějakou dobu udržuju malý výkon - malý plamen a nízkou teplotu v topeništi se zakouří sklo. Když pak ale naložím pořádně, zvýší se teplota spalování a začne fungovat sekundární spalování, oplachem skla se dehet a saze ze skla do hodiny opálí. Pálíme jehličnaté dřevo dokonale vyschlé. Zkoušeli jsme i vyschlé dubové dřevo a bukové brikety a tam ten problém se zakuřováním bude minimální.
    Popelník je nerezový, dostatečně velný na denní čištění.
    Docela dobrý poznatek je i to, aby před kamny a okolo nich byla plocha z nehořlavého materiálu nebo alespoň materiálu odolávajícího vyšším teplotám. Jsou to sálavá kamna a jsou poměrně nízká - litina se rozžhaví a teplo sálající z dvířek ohřeje podlahu před nimi i pod nimi na docela vysokou teplotu (někoho by mohlo napadnout si pod ně uložit i polena - to bych určitě nedělal).
    Další věc, co bych vytknul je v podstatě nemožné přikládání prosklenými dvířky za provozu. Deflektor vede kouř tak, že ten nestíhá být odsán do komína a letí ven z dvířek (tah komína jsem neměřil, ale myslím, že ten bude v pohodě. Projevilo by se to i jinde). Na přikládání pak budete používat boční dvířka, která jsou tím pádem nezbytná. Z bočních dvířek kouř neletí vůbec a hlavně nepadá ven bordel. Spodní hrana bočních dvířek je cca 7 cm nad roštem. Dají se topit polena možná i delší než 42 cm, což docela ušetří práci při dělání dřeva.
    Nejlepší je na pěknou vrstvu žhavýho naložit hraničku cca pěti polen, mít otevřený jen sekundár, pak počkat až dřevo začne zplyňovat, plyny chytnou a člověk se může kochat pohledem do plamenů - leší než počítač...

Jinak bych je za ty peníze rozhodně doporučil.